• YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Facebook Social Icon

Created by Andrew Graus

Games Filmed

~2017~

11-21: Calvary Christian @ Northeast

11-24: St. Pete Tip Off (3 Games)

            -Boca Ciega vs Berkeley Prep

            -Gibbs vs Leesburg

            -Lakewood vs St. Pete

11-25: St. Pete Tip Off (2 Games)

            -Lakewood vs Berkeley Prep

            -Gibbs vs St. Pete

11-28: Admiral Farragut @ IMG

            Northeast @ St. Pete

11-30: Cambridge Christian @ Berkeley Prep

            St. Pete @ Seminole

12-4: Bayshore Christian @ Victory Christian Academy (Lakeland)

12-5: St. Pete @ East Lake

12-8: Palm Harbor @ St. Pete

12-11: Northside Christian @ Indian Rocks Christian (JV and Varsity)

12-12: St. Pete @ Countryside

12-14: St. Pete @ Pinellas Park

12-15: Sarasota Military Academy @ Berkeley Prep

            Lakewood @ Gibbs

12-16: Cypress Creek @ Berkeley Prep

12-21: Cardinal Mooney @ Clearwater Central Catholic

12-22: Northside Christian @ Shorecrest Prep

            Boca Ciega @ Gibbs

12-29: Gibbs @ Sarasota Riverview

~2018~

1-3: Clearwater Central Catholic @ St. Pete Catholic

1-5: SLAM Academy (Tampa) @ Northside Christian

1-6: Berkeley Prep @ Tampa Prep (Headmasters Challenge)

1-9: St. Pete @ Palm Harbor

        Berkeley Prep @ Tampa Catholic

1-11: Keswick Christian @ Northside Christian

1-12: Cardinal Mooney @ Berkeley Prep

1-13: St. Pete Shootout (3 Games)

         -Gibbs vs Tampa Bay Tech

         -Admiral Farragut vs Lakewood

         -Sickles @ St. Pete

1-16: Shorecrest @ Northside Christian

1-17: Berkeley Prep @ Brooks Debartolo

1-19: West Oaks @ Berkeley Prep

          St. Pete @ Osceola

1-20: Montverde @ Berkeley Prep

1-23: Brooks Debartolo @ Berkeley Prep

          Seminole @ St. Pete

1-24: Pinellas Park @ St. Pete

1-26: Lakewood @ St. Pete

          Tampa Catholic @ Berkeley Prep

1-29: Pinellas Park @ Northeast

1-30: East Lake @ St. Pete

2-1: Countryside @ St. Pete

2-2: St. Pete @ Gibbs

        Tampa Prep @ Admiral Farragut

2-6: Dixie Hollins @ St. Pete

2-7: St. Pete @ Boca Ciega

2-10: PCAC Final- Countryside @ St. Pete

2-14: East Lake @ St. Pete (District Semi)

2-16: Countryside @ St. Pete (District Final)

2-22: St. Pete @ Plant City (Region Quarter)

2-27: Tampa Bay Tech @ St. Pete (Region Semi)

3-2: St. Pete vs Riverdale @ FT MYERS HS (Region Final)

3-9: Blanche Ely vs St. Pete (State Semi Final)

3-24: Gulf Coast Senior Allstar Game @ Northeast HS (Public vs Private)